komplexní IT služby

fonty

Především pro grafická studia a reklamní agentury, ale i pro klienty, řešící problém s písmy v rámci svého corporate designu, poskytujeme výjimečné služby z oblasti počítačových písem.

Tato písma (tzv. fonty) jsou distribuována jako běžný software, tj. i u nich existují licenční podmínky, které definují možnosti jejich použití.

e-mail: info@archa.cz

tel.: 272 772 722

provozovna:
Hlavní 53
Praha 4 - Spořilov
141 00

archa » software  » fonty

Prodej písem

Pro náročná grafická zpracování nabízíme z katalogů renomovaných světových firem Adobe Systems, Linotype a URW tisíce řezů písem nejrůznějších typů ve formátech OpenType, PostScript i TrueType (a to jak v provedení pro Windows, tak i pro MAC), včetně možnosti zakoupená písma dodatečně upravit pro vámi požadované použití (viz. dále odstavec o úpravách písem).

Kromě zmíněných klasických výrobců můžeme dodat fonty od množství méně známých, ale neméně kvalitních písmolijen (například T26), které však povětšinou distribuují svá písma pouze prostřednictvím e-shopů.

Kromě toho je na internetu možné nalézt i množství písem nejrůznějších malých typografických studií. I jejich fonty Vám můžeme dodat, stačí nám jen specifikovat název písma. Zajistíme Vám jeho nákup vč. platby do zahraničí, jakož i finální úpravu písma pro Vaše potřeby.

Vyznavačům českého designu pak můžeme nabídnout špičkové fonty české firmy První střešovická písmolijna.

Lokalizace

V některých případech výrobce dodává písma v jediném formátu, navíc často v takovém, který zrovna nevyhovuje vašim potřebám. V tom případě je často využívanou službou úprava písma.

U libovolných vašich písem můžeme tato doplnit o českou znakovou sadu (tzv. lokalizace), případně i o znaky dalších, často i exotických jazyků. Stejně tak můžeme u vašich písem provést potřebné konverze, tj. úpravy do požadovaného výstupního formátu (tj. např. Postscript na TrueType, písmo pro MAC na písmo pro WIN, apod).

V případě potřeby můžeme rovněž provést některé méně obvyklé úpravy fontů - např. korekci tvarů některých znaků, doplnění chybějících znaků do písma (např. logo, znak eura, speciální znaky, atd.)