komplexní IT služby

realizace sítí

Realizujeme PC sítě dle definovaných potřeb našich klientů.

V konkrétních prostorách zákazníka navrhneme nejoptimálnější řešení nové - či případně úpravu stávající - struktury počítačové sítě, a to s ohledem jak na použité síťové prvky, tak i na rozmístění ostatního hardware a způsob využití celé sítě.

e-mail: info@archa.cz

tel.: 272 772 722

provozovna:
Hlavní 53
Praha 4 - Spořilov
141 00

Postup realizace sítě

Na základě Vašich možností a potřeb navrhneme optimální řešení Vaší počítačové sítě včetně rozmístění jednotlivých prvků.

Samotnou realizaci provádíme pomocí metalických kabelů kategorie 5e nebo 6, které mohou být ve stíněné nebo nestíněné variantě (STP, UTP). Kabely jsou přitom uloženy v povrchových lištách nebo kabelovodech umístěných pod omítkou a jsou zakončeny zásuvkami s konektory typu RJ45.

Centrálním bodem strukturované kabeláže je datový rozvaděč (rack), volně stojící nebo montovatelný na zeď, ve kterém jsou všechny kabely zakončeny v patch panelech.

O propojení jednotlivých přípojných míst se starají aktivní síťové prvky - switche. V rozvaděči mohou být uloženy také modemy a další zařízení potřebná k provozu Vaší sítě.

Součástí sítě mohou být také přístupové prvky bezdrátové sítě (WiFi), které Vám umožní jednoduchý přístup k síti z notebooků nebo jiných mobilních zařízení. Samozřejmostí je zabezpečení bezdrátové sítě pomocí šifrování.

Sortiment síťových komponent

3Com, Belden, Belkin, Cisco, D-Link, Kouwell, Linksys, Lynx CS, Ovislink, Planet, ST-Lab, ZyXEL